–>

Заминувањето на Хари и Меган создава бранувања кај Вилијам и Кејт

Заминувањето-на-Хари-и-Меган-создава-бранувања-кај-Вилијам-и.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОдлуката на Меган Маркл и принцот Хари да се повлечат од своите улоги во кралското семејство има значително влијание врз бракот на принцот Вилијам и принцезата Кејт, според кралски извор.

Војводата и војвотката од Сасекс во 2020 година направија храбар потег да го напуштат кралскиот живот и се преселија во Калифорнија, оставајќи ги принцот Вилијам и принцезата Кејт да сносат дополнителен обем на работа.

Изворот открива: „Принцот Вилијам и Кејт се неверојатно огорчени кон Меган и Хари, особено кон Хари, бидејќи мораат да ја вршат работата што им ја оставија кога се преселија во САД. Дополнителниот товар на работа е огромен.“

Инсајдерот дополнително објасни дека Вилијам и Кејт биле оптоварени со уште поголема одговорност по заминувањето на Сасекси. Овој дополнителен притисок го наруши нивниот брак и семеен живот.

„Понекогаш може да се почувствува како да пукаат под овој немилосрден притисок. Со помалку време дома заедно и повеќе време одвоени, тие се чувствуваат постојано растргнати во различни насоки, и тие инсистираат дека тоа не би било така доколку Хари и Меган не ги напуштаа своите кралски должности,“ додава изворот.

Освен напнатоста во нивната врска, кралски извори сугерираат дека Сасекси може да им завидуваат на предностите што Вилијам и Кејт ги добија со поднесување пријава за заштитен знак, односно трговска марка во САД. Експертот за односи со јавноста, Енди Бар, објасни: „Иако Хари и Меган имаат моќна и добро воспоставена мрежа на славни пријатели и ‘средувачи’, не постои замена за тоа да се биде вистински, целосно платен членови на кралското семејство“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK