(Видео) Софија Вергара го замолчи водителот кој се обиде да ја исмејува

Видео-Софија-Вергара-го-замолчи-водителот-кој-се-обиде-да.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСофија Вергара неодамна гостуваше во една емисија на шпанската телевизија, а снимката се шири на социјалните мрежи.

Имено, актерката зборувала за улогата во серијата „Модерно семејство“, но името на споменатата серија го изговорила со шпански акцент, поради што водителката ја замолила да го повтори името.

„Како велиш „Модерно семејство“?“, се обиде да ја задева, но таа имаше подготвен одговор.

Наместо тоа, Вергара почнала да зборува на шпански и го прашала дали нешто погрешно изговорила.

@loquepille__ #sofiavergara #pablomotos #elhormiguero #humor #modernfamily #latam #españa #usa #polemica ♬ sonido original – loquepille_

„Дали е тоа затоа што подобро зборуваш англиски од мене?“, додаде актерката.

Но, таа не застана тука, па го праша колку номинации добил за Еми и Златен глобус, алудирајќи на големиот број што произлезе од нејзината вклученост во серијата снимена од 2009 до 2020 година.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK