Српскиот херој на мечот против Словенија од трибините го бодреше најубавата Србинка

sofija-milosevic.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНатпреварот меѓу Србија и Словенија го следеше најпознатата српска жена на фудбалер, Софија Милошевиќ. Партнерката на фудбалерот Лука Јовиќ покажа фотографии од стадионот каде пристигна облечена во неговиот дрес.

View this post on Instagram

A post shared by SOFIA MILO (@sofijamilo)

Софија многумина ја нарекуваат најубава Србинка, долги години се занимава со манекенство, а денес е сопственичка на моден бренд. Двојката е заедно до 2019 година, а имаат два сина: Теодор и Алексеј. Јовиќ има уште еден син од врската со Анѓела Маниташевиќ.

И токму Јовиќ ги спаси Србите од пораз со гол во последните секунди од играта, со што се израмни на 1:1, па заврши нерешено.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK