–>

Смртта на Метју Пери пак ја качи на прво место неговата автобиографска книга

Смртта-на-Метју-Пери-пак-ја-качи-на-прво-место.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКнигата на Метју Пери, „Пријатели, љубовници и големата страшна работа“, пак се качи на првото место на американските и на британските листи на книги поради многубројните посети од неговите обожаватели по неговата ненадејна смрт.

Автобиографијата на актерот пак е бестселер речиси една година по нејзиното издавање. Во книгата тој откри детали од приватниот живот, а зборува и за колегите од серијата „Пријатели“.

Со повторното искачување на врвот, автобиографијата на Метју Пери ја симна од првото место книгата на Бритни Спирс на амазонската ранг-листа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK