Сидни Свини: Никогаш не сум пробала кафе, а ми требаат само два часа сон

sidni-svini-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАктерката Сидни Свини во ново интервју откри сè за нејзината исхрана, вежбање и тајни за убавина, а некои од нејзините тврдења би можеле да ги изненадат обожавателите. Имено, во новото интервју за Wall Street Journal, Свини, која глуми во новиот хорор филм Immaculate, откри дека никогаш не пие кафе и наводно може да функционира со само два часа сон.

„Спијам колку и да имам часови во текот на ноќта, но позната сум по тоа што можам да функционирам со многу, многу малку сон многу долги временски периоди“, изјави таа за WSJ откако беше прашана за гласините дека може да функционира на два часа сон. Кога ја прашале за нејзината рутина за појадок, таа додала: „Никогаш не сум пробала кафе. Пијам само вода. Сакам сад со бобинки за појадок. Можеби малку гранола, сланина, кроасани, но јас секогаш одам на бобинки“.

Во интервјуто, Свини рече дека сака „тренинги со висок интензитет за цело тело“ како SolidCore, иако тоа „ѝ го убива задникот“ и дека обично се буди во 7:30 секое утро. Актерката исто така потврди дека Euphoria, за која HBO потврди дека е одложена за понеделник, ќе се снима оваа година.

Кога ја прашале за нејзиното хоби да обновува стари автомобили, Свини рекла: „Имам автомобил што ќе го стартувам. Сè уште не сакам да кажам што е затоа што ќе го објавам на мојот TikTok, но го имам некое време. Го чувам и ќе биде мојот проект оваа година додека снимам Еуфорија“.

Свини глуми во новиот филм за калуѓерки наречен Immaculate, во кој глуми калуѓерка која забременува како Дева Марија. „Можно е да се види „Безгрешното“ во светлината на неодамнешните закони во врска со автономијата на жените над нивните тела и како религијата била користена и злоупотребена за да се оправда одземањето на човековите права во овој поглед“, рече Дејвид Феар од рецензијата на Ролинг Стоун.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK