–>

Шпанското кралско семејство заедно првпат по пет години

Шпанското-кралско-семејство-заедно-првпат-по-пет-години.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKШпанскиот крал Хуан Карлос Први пристигна во Мадрид првпат по пет години за да присуствува на гала -ечера по повод 18-тиот роденден на принцезата Леонора и нејзината заклетва како престолонаследник.

Тој пристигна во Шпанија заедно со кралицата Софија со приватен авион обезбеден од емирот на Абу Даби и од претседателот на Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ), Мохамед бин Зајед, пренесува „Ел паис“.

Хуан Карлос Први ја искористил посетата и за да разговара со својот син, кралот Филип Шести, пренесува весникот, додавајќи дека тој ја поминал ноќта во кралската палата „Ел Пардо“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK