–>

Роберт Де Ниро открива како е да се биде татко на 80 години: Ги делиме обврските со мојата девојка, но не е лесно

Роберт-Де-Ниро-открива-како-е-да-се-биде-татко.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРоберт де Ниро призна дека неговата девојка Тифани Чан прави најголем дел од напорната работа во одгледувањето на нивната шестмесечна ќерка Џиа Вирџинија.

Актерот (80) искрено зборуваше за воспитувањето на своето седмо дете и прво со Чан за време на интервјуто за „Гардијан“, објавено на 16 октомври.

На прашањето дали татковството некогаш станува полесно откако ќе биде родител толку долго, Де Ниро призна дека никогаш не станува полесно. Сепак, тој ја пофалил својата партнерка за нејзината поддршка во воспитувањето на нивната ќерка, пренесува „Индипендет“.

„Не станува полесно. Тоа е тоа што е. Во ред е. Не работам тешка работа. Јас сум тука, ја поддржувам мојата девојка, но таа работи. И ние имаме помош, што е многу важно“, рекол актерот.

Покрај ќерката Џиа, холивудскиот актер има уште шест деца од претходните врски. Де Ниро и неговата прва сопруга Дијана Абот имаат ќерка Дрена (52) и син Рафаел (46).

Во 1995 година ги доби близнаците Џулијан и Арон (27) со поранешната девојка Туки Смит. Тој исто така го дели 25-годишниот син Елиот и 11-годишната ќерка Хелен Грејс со поранешната сопруга Грејс Хајтауер.

Говорејќи за „Гардијан“, Де Ниро размислуваше за некои работи во кои најмногу ужива кога е родител.

„Поинаку е со бебе отколку со моето 11-годишно дете. Моите возрасни деца, моите внуци – сè е поинаку“, рече тој.

Де Ниро опиша и како неговите односи со постарите и помалите деца се разликуваат едни од други.

„Не зборувам со возрасните деца како што зборувам со моето бебе. Или како што зборувам со мојата 11-годишна, иако таа е прилично паметна“.

Ова не е прв пат Де Ниро да зборува за воспитувањето на своите седум деца. За време на гостувањето во шоуто „Тудеј“ во јуни, тој опиша колку е големо татковството два месеци откако ја пречека Џиа и призна како неговиот пристап кон родителството се променил со текот на времето.

„Кога сте постари, имате свесност за одредени работи во животот -семејната динамика“, рече тој.

Ѕвездата на Goodfellas исто така даде искрени совети за тоа што е потребно за да се биде добар татко.

„Понекогаш, мислам дека луѓето навистина не знаат што значи да се биде добар татко“, рече тој за време на интервјуто за Access Hollywood.

„Знаете дека имате ваша одговорност. Гледате, тоа е мистерија, има многу возбуда. Тоа е страшно, но вие давате се од себе“, рече тој.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK