Објавена нова фотографија направена од Кејт Мидлтон: „Те сакаме тато“

kejt-vilijam.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПо повод Денот на татковците во Велика Британија, на Инстаграм профилот на принцот и принцезата од Велс е објавена фотографија направена од Кејт Мидлтон.

„Те сакаме, тато. Среќен ден на таткото“, стои во описот на фотографијата на која принцот Вилијам ги гушка своите деца Џорџ, Шарлот и Луис на плажа.

View this post on Instagram

A post shared by The Prince and Princess of Wales (@princeandprincessofwales)

Фотографијата е направена оваа година од принцезата од Велс.

Инаку, Кејт викендов за прв пат се појави во јавноста откако објави дека има рак.

View this post on Instagram

A post shared by The Prince and Princess of Wales (@princeandprincessofwales)

Принцезата од Велс присуствуваше на традиционалната парада Trooping the Color, придружувана од нејзините деца и принцот Вилијам. Trooping the Color ја одбележува роденденската забава на монархот, а принцезата учествуваше во поворката со кочија со своите деца.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK