Леонардо ди Каприо го игра Френк Синатра во новиот филм на Мартин Скорсезе

742c8582-5d53-4355-8f46-24648f690301.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЛеонардо ди Каприо наводно добил улога на Френк Синатра во новиот филм на Мартин Скорсезе, пишува „Variety“. Улогата на Ава Гарднер и припадна на Џенифер Лоренс, со која Ди Каприо соработуваше на филмот Don’t Look Up.

Од друга страна, Ди Каприо и Скорсезе соработуваа неколку пати.

Ова дуо е еден од најплодните актерско-режисерски парови, зад нив се филмовите како Банди на Њујорк, Авијатичарот, Заминат, Островот затворач и Волкот од Волстрит. Нивниот последен филм, Killers of the Flower Moon, беше номиниран за 10 Оскари.

Веста за биографскиот филм на Френк Синатра беше дочекана со ентузијазам од фановите и коментираа на социјалните мрежи дека „Ди Каприо е одличен избор за улогата на Френк Синатра“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK