Дали вашето раскинување е запишано во ѕвездите: хороскопски знаци кои најмногу се разведуваат

Screenshot-2024-03-28-112029.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПонекогаш, врската е едноставно осудена на пропаст затоа што не сте компатибилни. Некои други луѓе едноставно се разделени поради животните околности. Но, постои група на луѓе за кои одржувањето стабилна брачна врска е речиси невозможна мисија. Претставниците на овие знаци можат да ја уништат семејната идила, дури и ако партнерот е многу трпелив и многу ги сака. Зошто, открива хороскопот.

Чии брачни проблеми се запишани во ѕвездите?

Стрелец
Леснотијата и флексибилноста на Стрелецот го привлекува спротивниот пол на почетокот на врската, но со текот на времето овие квалитети исчезнуваат и се открива вистинската суштина на претставникот на знакот. Почнуваат да вршат притисок и да бараат премногу. Притоа, тие категорично не прифаќаат критики на нивна сметка. На луѓето од овој знак им е понижувачко да се справуваат со секојдневните моменти, па нема да стојат зад шпоретот или да перат нечии алишта. Стрелецот најпрво може да поднесе барање за развод, но по долго време страда поради оваа одлука. Особено во моментот кога сфаќаат дека никој друг, освен нивниот поранешен партнер, не се согласува да ги трпи.

Близнаци
Близнаците се стремат кон семејство, брак и деца, но не секогаш успеваат да одржат врска. Тоа е затоа што претставниците на знакот се активни луѓе кои постојано се во потрага по нови емоции. Ваквите ентузијастички природи понекогаш го заморуваат партнерот. Покрај тоа, претставниците на знакот секогаш брзаат, што може да биде многу заморно за другата страна. Затоа, ако партнерот Близнаци сака смиреност и рамнотежа, тогаш тешко дека ќе го издржи ритамот на својата друга половина. Ако на личноста од овој знак им се каже се во лице, сигурно ќе се навреди и разочара. Сепак, Близнаците не треба само да ги прекинуваат сите врски, бидејќи таквата приказна ќе се повторува одново и одново, бидејќи поентата не е во партнерите, туку во самите нив. Затоа, разводот нема да им помогне на таквите луѓе, туку работата на себе.

Девица
Девиците секогаш први поднесуваат барање за развод бидејќи им е тешко да се држат до семејните правила долго време. Почнува да им се чини дека се притиснати и лишени од слободата. Како резултат на тоа, врската почнува да им станува напорна и тешка. Ако партнерот се обиде да ја контролира Девицата, овој хороскопски знак ќе избега. Разводот тогаш е неизбежен.

Јарец
Разводите меѓу Јарците се случуваат поради претерана категоричност. Претставниците на овој знак се многу тврдоглави и веруваат дека се попаметни од сите. За нив е неверојатно тешко да прифатат туѓо мислење, дури и ако тоа е мислење на некој близок. Затоа, бракот со Јарците не е лесна задача. Мора или да ги задоволите сите нивни желби, или да бегате од таква врска. Честопати, партнерите Јарец не можат да го издржат емотивниот брзање и си заминуваат. Оставени сами на себе, претставниците на знакот можеби нема да го признаат поразот долго време.

Рак
Вжештените, самоуверени и тврдоглави Ракови ќе сакаат до последен здив, но доколку се навредат, ќе ја опсипат саканата личност со реципрочни тврдења и ќе ги извадат на виделина сите стари грешки. Во жарот на расправија, тие можат да кажат многу непотребни работи, за инает – а всушност, Раковите можеби не го мислат тоа. Во моментот на бес, нивната главна цел е што повеќе да го повредат партнерот. Во исто време, по конфликт, Раковите не се колебаат први да пристапат и да се помират. Припадниците на овој знак знаат да ги признаат своите грешки и да ги поправат. Затоа, патот од брак до развод во нивниот случај може да биде многу долг.

Сепак, таквиот моментум порано или подоцна доведува до разочарување на партнерот – никој не сака да живее на куп експлозиви. Ова го поништува дури и фактот дека во секојдневниот живот со Раковите е многу удобен. Сакаат комфор, готват вкусни вечери и внимаваат сите кошули во куќата да се испеглаат.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK