–>

Овошни мусли: Традиција во модерниот појадок

279415860_4883266591800585_3152432593136417701_n
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Да се има балансиран и хранлив појадок е исклучително  важно, а утрото е делот од денот кога најмногу треба да размислувате за храна која ќе ве одржи сити подолго време, а сепак е лесна, здрава и едноставна за подготовка.Изберете Фит & Актив мусли од Виталиа, уникатна рецептура формулирана од врвни компоненти, кои се истакнуваат со својот богат нутритивен профил давајќи ви енергија за активен ден. Фит актив муслите претставуваат оригинална мешавина од житни снегулки (овесни, оризови и пченкарни), над 35% овошје (суво грозје, слива и кајсија) и семки од сончоглед, лен и тиква.

Сувото овошје и целозрнестите житарки се богати со растворливи и нерастворливи растителни влакна. Нерастворливите растителни влакна помагаат во забрзување на перисталтиката на храната и нејзината дигестија во дигестивниот ситем. Воедно, имаат улога на пребиотици и го одржуваат балансот на цревната микрофлора.

За љубителите на овошни вкусови, Тропикал Муслите се издвојуваат како вкусна и ароматична опција. Изработени од уникатен рецепт со квалитетно овошје и снегулки од житарки, овие мусли нудат мешавина со исклучителен вкус и здравствени придобивки. Вградувањето на премиум тропско овошје го збогатува оброкот со природни витамини и минерали, обезбедувајќи моментално бегство до бујните и егзотични предели.

Подарок е да се започне денот со чинија мусли. Комбинацијата од житни снегулки, овошје и семиња натопени во млеко обезбедува енергетски полн, хранлив почеток на утринската рутина. Вклучувањето на ваква практика во секојдневниот живот е одличен начин да се прифатат ревитализирачките вкусови и придобивките од тропските мусли.

Во свет исполнет со избрзани утра, ваков појадок носи вкус на тропските предели на трпезата и ви обезбедува енергија за исполнување на вашите фитнес цели, во еден хармоничен спој на вкусови и функционалност.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK