–>

Најмногу дожд во Куманово 22 литри на квадрат

dozd_3454353
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Најмногу дожд во изминатото деноноќие наврана во Куманово 22 литри на метар квадратен, во Пожаране 16 и во Крушево 12 литри, информира УХМР.

Во текот на ноќта времето беше променливо облачно, на северозапад со локален дожд. Утрово е сончево со мала до умерена облачност.

Денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места ќе има поинтензивни процеси во форма на краткотрајно невреме со силен ветер и изолирана појава на град. Максималната температура ќе биде во интервал од 21 до 27 степени.

Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град. Максималната температура ќе достигне 26 степени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK