–>

Без струја денеска делови од Кисела Вода, Карпош и Бутел

Без-струја-денеска-делови-од-Кисела-Вода-Карпош-и-Бутел.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРегионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН – Скопје, известува дека, поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, денеска без електрична енергија ќе останат делови на општините Кисела Вода, Карпош и Бутел.

Од 09:00 до 15:00 часот, струја ќе немаат корисниците од улицата Лазар Димитров во општина Кисела Вода и корисниците од улиците Ристо Равановски, Анкарска и Борка Талевски во општина Карпош.

Од 10:00 до 13:00 часот, без електрична енергија ќе останат корисниците од поголемиот дел од населба Визбегово во општина Бутел.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK