–>

Заталкано зрно оштетило паркирано возило „мерцедес“ во скопски Сарај

Заталкано-зрно-оштетило-паркирано-возило-„мерцедес-во-скопски-Сарај.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 16.17 часот во СВР Скопје, Н.Л.(21) од с.Љубин, скопско, пријавил дека околу 15.00 часот во с.Сарај, скопско, од заталкано зрно било оштетено патничкото моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, кое претходно го паркирал.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а зрното било подигнато за понатамошна постапка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK