–>

Утврден идентитетот на мртвиот човек најден во Вардар во Карпош

Утврден-идентитетот-на-мртвиот-човек-најден-во-Вардар-во-Карпош.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМашки труп беше пронајден утрово во водите на реката Вардар, кај Пешачкиот мост во близина на здравствена установа. По преземени активности е утврдено дека станува збор за Ј.Ш.(88), за кого на 15 октомври 2023 било пријавено дека се оддалечил од домот.

Од МВР информираат дека случајот денеска во 9.25 часот бил пријавен во СВР Скопје од случаен минувач.

Полициски службеници од ПС Карпош излегле на местото, а од страна на припадници на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје телото е извлечено од водите на реката. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK