–>

Уапсен тетовец, агресивно се однесувал кон полицајци

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Полициски службеници на СВР Тетово, вчера, околу 12.35 часот, во тетовски Лешок го привеле 43-годишниот тетовец Д. К. затоа што агресивно се однесувал кон нив додека извршувале службени дејства, извести СВР Тетово.

Се расчистува и документира случајот по што против него ќе следува поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK