–>

Уапсен скопјанец, нападнал полициска службеничка

Уапсен-скопјанец-нападнал-полициска-службеничка.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера вечер во 20.15 часот на подрачјето на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода 44-годишниот С.М. од Скопје, поради тоа што физички нападнал полициска службеничка која извршувала службени дејствија, извести МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK