–>

Уапсен 38-годишен маж од струмичко, ја истепал мајка си, па го запалил домот при што бил повреден и неговиот татко

Уапсен-38-годишен-маж-од-струмичко-ја-истепал-мајка-си-па.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 8 октомври, вечерта, во 22.00 часот во струмичко село, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода 38-годишниот В.М., извести МВР.

– Тој се сомничи дека во домот физички ја нападнал неговата 57-годишна мајка, а откако таа го напуштила домот тој предизвикал пожар во домот, при што со повреди се здобил неговиот 66-годишен татко. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Струмица, а неговиот татко бил пренесен во болницата во Струмица за укажување помош, соопшти МВР.

В.М. бил задржан во полициска станица, по што на 09.10.2023 бил пренесен на лекување во медицинска установа во Негорци. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK