–>

Тешко повреден скопјанец, управувајќи електричен тротинет, изгубил контрола и паднал

DSC_3782.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера во 08.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на плоштад „Македонија“ во Скопје, 42-годишниот А.К. од Скопје, управувајќи електричен тротинет, изгубил контрола и паднал, извести МВР.

– А.К. бил пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ каде му се констатирани тешки телесни повреди, соопшти МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK