–>

Тешко повреден скопјанец додека работел во фабрика во Кавадарци

bolnica-kavadarci.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

На 25.08.2023 во 16:40 часот во ОВР Кавадарци е пријавено дека во Општа болница Кавадарци е донесен повреден Г.Г.(52) од Скопје кој според пријавеното се повредил при извршување на работни задачи во фабрика во Кавадарци.

Oд лекар му е констатирана тешка телесна повреда.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK