Тешко повреден пешак, удрен со возило на планинскиот превој Стража

policija-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 12.00 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево, на планинскиот превој „Стража“, патничко возило „опел корса“, со скопски регистарски ознаки, што го управувала С.Г.(38) од Охрид, удрило во пешакот Б.П.(22) од Скопје.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Гостивар.

Увид на местото на несреќата извршија полициски екипи

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK