Тешка сообраќајна несреќа на патот Куманово – Липково, загина 19-годишник

soobrakajka-1.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 17.20 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово – Липково, во село Оризаре, липковско, патничко возило „опел зафира“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од 21-годишниот Р.А. од село Никуштак, општина Липково, излетало од коловозот, извести МВР.

„Во несреќата од здобиените повреди на местото починал сопатникот Р.А.(19) од с.Никуштак, а лекар од Здравствен дом Липково констатирал смрт“, соопшти МВР.

Возачот Р.А. се здобил со телесни повреди, констатирани во болницата во Куманово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK