Тешка сообраќајна несреќа кај граничниот премин „Богородица“, загина 35-годишник

soobrakajka-1.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 00.30 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на автопатот од клучка Гевгелија кон Граничниот премин Богородица се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „ман“ со велешки регистарски ознаки, управувано од 35-годишниот Б.Ј. од село Селемли, општина Богданци и товарно возило „ивеко“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од 26-годишниот С.А. од село Стојаково, општина Богданци, извести МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Б.Ј., кој на пат кон Комплекс клиники „Мајка Тереза“ им подлегнал на повредите, а лекар констатирал смрт, соопшри МВР.

С.А. се здобил со телесни повреди, констатирани во Општата болница Гевгелија. Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Гевгелија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK