–>

Тепачка во угостителски објект во центарот на Скопје

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 19.00 часот во СВР Скопје, Д.Ј.(36) од Скопје пријавил дека околу 11.00 часот пред угостителски објект на подрачје на Центар, поради претходно недоразбирање и нерасчистени должничко-доверителски односи, бил физички нападнат од Ѓ.Т., кој му упатил и закани.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе следува соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK