Тепачка во скопска фирма, еден заврши со убодна рана од нож, а тројца се повредени

tepacka-gostivar.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо петокот околу 14,30 часот, полициски службеници од полициското одделение Петровец ги привеле А.А. на 26 и Ј.Б. на 24 години, и двајцата од скопското село Катланово, поради сомнение дека пред фирмата во која работеле во индустриска зона на подрачјето на општина Петровец учествувале во физичка пресметка.

Во тепачката Ј.Б. употребил остар предмет и му нанел убодна рана на Н.М., кој бил пренесен во Компексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Притоа, со повреди се здобиле Е.М., Р.Б. и С.Ќ., сите вработени во истата фирма.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK