–>

Тепачка во Аеродром, 52-годишник го нападнал својот постар сосед

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера вечер во 20.15 часот во СВР Скопје, 69-годишниот Д.М. од Скопје пријавил дека околу 18.30 часот во влез од зграда на подрачјето на Аеродром бил физички нападнат од неговиот сосед, 52-годишниот Д.Ј. од Скопје, извести МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK