Тепачка меѓу соседи во Скопје, на едниот му го искршиле и прозорецот од куќата

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 18.10 часот во СВР Скопје, М.В.(75) од Скопје пријавил дека околу 18.00 часот во дворот на семејниот дом на подрачјето на Гази Баба, поради меѓусебно нетрпение и нарушени соседски односи, бил физички нападнат од соседот А.Р.(23) од Скопје.

Тој подоцна му оштетил и прозорец од домот.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK