–>

Тепачка меѓу малолетници во Тетово

Тепачка-меѓу-малолетници-во-Тетово.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKШеесет и едногодишната тетовка З.А. вчеравечер во 21 часот и 10 минути во СВР Тетово пријавила дека околу 18 часот на улица „Страшо Пинџур“ во Тетово нејзиниот малолетен внук бил физички нападнат од друг малолетник со кого се познавале.

Во текот на денешниот ден, пријавениот малолетник повикан е во СВР Тетово за расчистување и документирање на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK