Сообраќајна несреќа во Струмица, тешко повредена малолетничка

moped.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 15.50 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на булевар „Маршал Тито“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед со струмички регистарски ознаки, управуван од С.В.(43) од Струмица и патничко возило „сеат“ со германски национални ознаки, управувано од Ѓ.С.(35) од село Мокриево, струмичко, извести МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетна сопатничката на мопедот, а со телесни повреди се здобила С.В., констатирани во Медицински центар Струмица, соопшти МВР.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK