–>

Сообраќајна несреќa меѓу „цитроен“ и мопед во близина на село Јурумлери, возачот на мопедот тешко повреден

Сообраќајна-несреќa-меѓу-„цитроен-и-мопед-во-близина-на-село.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСиноќа околу 20.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од регионален пат Скопје-Велес, регионален пат 1106 и ул.„5“ во с.Јурумлери се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „цитроен“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Б.(35) од Кочани и мопед „априлиа“ со скопски регистарски ознаки, управуван од А.Н.(21) од Скопје.

По несреќата возачот А.Н. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK