–>

Скопјанец се обидел да ограби златара во Центар – полицијата со детали за настанот

Скопјанец-се-обидел-да-ограби-златара-во-Центар-–-полицијата.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолициски службеници од Центар и Бит Пазар во текот на денот го привеле од слобода С.Ј.(43).

Тој бил фатен при обид да изврши разбојништво во златарница во Градскиот трговски центар, заканувајќи се со пиштол на вработеното лице, велат од МВР.

С.Ј. е приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK