Шест работници од Непал избегале од местото каде што престојувале

tupanici-za-policaec.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 10.30 часот во Полициската станица Карпош, 36-годишната В.Д. од Скопје пријавила дека шест лица-работници на возраст од 24 до 27-годишна возраст од Непал, кои работеле во приватна фирма, се оддалечиле од местото каде што престојувале, извести МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK