Се запали „рено“ во движење, нема повредени

opozareno-vozilo2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера попладне, во 15.55 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на автопат А-1, во близина на клучка за село Миравци, настанал пожар на патничко возило во движење, „рено“ со српски национални ознаки, управувано од 47-годишниот З.И. од Србија, извести МВР.

Повредени лица нема, а увид извршила екипа на ОВР Гевгелија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK