Санкционирани 200 возачи во Скопје, 50 за брзо возење

skopje,vozaci
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 200 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 50 санкции, 11 мерки за возење без возачка дозвола, 21 санкција за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, три санкции за возење под дејство на алкохол.Изречени се седум мерки за користење на мобилен телефон при возење и седум санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK