Приведен разбојник во Кавадарци, следува пријава

kradec_35443553
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

 – На 20.05.2023 во 17.40 часот, полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода П.К.(25) од Кавадарци.

Како што соопшти МВР, тој се сомничи дека околу 15.00 часот во с.Возарци физички го нападнал Д.Д.(47) во неговиот дом и му одзел пари и лични предмети.

Одземенот било пронајдено и вратено на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK