–>

Приведен маж од гостиварско, го нарушил јавниот ред и бил агресивен со полицајците

Приведен-маж-од-гостиварско-го-нарушил-јавниот-ред-и-бил.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНоќеска околу 5 часот и 5 минути на улица „Илинденска“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 56-годишниот В.Д. од гостиварско Тумчевиште затоа што го нарушил јавниот ред и мир и се однесувал агресивно кон нив додека вршеле службени дејствија, извести СВР Тетово.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK