Приведен крадец во Куманово

 Полициски службеници од СВР Куманово денеска во 10:45 часот, го лишиле од слобода Б.А.(31) од Куманово.

Како што соопштија од МВР, тој се сомничи дека од приватен имот во кумановското село Костурник, одзел повеќе предмети.

Б.А. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn