–>

Приведен крадец во Битола, одземеното вратено на сопственикот

Приведен-крадец-во-Битола-одземеното-вратено-на-сопственикот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола денеска го лишиле од слобода Г.В.(45) од Битола поради основано сомнение за извршена тешка кражба во угостителски објект во Битола.

Г.В. во службен разговор го признал делото, а пронајдени се и парите што ги одземал и вратени се на сопственикот.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK