–>

Приведен крадец, украденото е пронајдено и ќе биде вратено на сопственикот

Приведен-тетовец-бил-баран-со-централна-потерница.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Карпош го лишиле од слобода 53-годишниот Д.С. од Скопје, извести МВР.

– Тој се сомничи дека претходно во текот на денот од трговски центар на подрачјето на Карпош одзел предмети, соопшти МВР.

Од него биле одземени украдените предмети кои ќе бидат вратени на сопственикот, а по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK