Приведен бегалец од затвор

lisici-na-race-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо Скопје од страна на полициски службеници од ПС Центар е лишен од слобода А.С. (26) од Скопје, кој бил баран со потерница по наредба на Основен кривичен суд, поради бегство од КПУ Идризово.

А.С. бил осуден на казна затвор од пет години и осум месеци по чл.236 од КЗ. Тој ќе биде предаден на надлежната казнено поправна установа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK