Притвор и кривична пријава за убиство доби осомничениот маж од Стајковци

Pritvor-za-kradec-od-Skop-e-faten-na-delo-pri-izvrshuva-e.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член 123 од Кривичниот законик.

Како што информира денеска МВР, Љ.К. се сомничи дека на 14 мај 2024 во домот во село Стајковци со метален предмет ги нападнал неговиот брат В.К. (64) и неговата снаа С.К. (57), кои од здобиените повреди починале на местото.

Лицето било изведено пред судија на претходна постапка, кој му определил мерка притвор во траење од 30 дена.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK