–>

При претрес, пронајдени ловечка пушка и куршуми: уапсен маж од Охридско

При-претрес-пронајдени-ловечка-пушка-и-куршуми-уапсен-маж-од.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 14.30 часот, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Охрид го лишија од слобода Б.К.(41) од селото Ботун, општина Дебрца.

При претрес во неговиот дом, извршен по судска наредба, пронајдени и одземени се ловечка пушка „Црвена застава“ и 15 куршуми различен калибар, кои нелегално ги поседувал.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK