Претрес во тетовско, пронајдена дрога, приведен дилер

Претрес-во-Велес-пронајден-кокаин-лишен-од-слобода-дилер.jpeg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Х.Х.(33) од тетовски Порој.

Имено, во периодот од 07.30 до 08.30 часот, по претходно добиена судска наредба, бил извршен претрес во дом и помошни простории на Х.Х., при што биле пронајдени и одземени кокаин, марихуана и хашиш.

Х.Х. е приведен и задржан во полициска станица и против него ќе следува соодветен поднесок, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK