–>

Полицијата затекна две лица што незаконски наплаќале паркинг кај поликлиниката Бит Пазар

Полицијата-затекна-две-лица-што-незаконски-наплаќале-паркинг-кај-поликлиниката.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска, во близина на Јавната здравствена установа – Поликлиника Бит Пазар во Скопје, полициски службеници од Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје во содејство со Државниот пазарен инспекторат и Управата за јавни приходи, извршија контрола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „узурпација на недвижности“ по чл.225 и кривично дело „бесправно градење“ од чл.244-а од КЗ, извести МВР.

– На лице место се затекнати две лица, кои незаконски наплатувале за паркинг услуги, соопшти МВР.

По документирање на случаите, ќе следат соодветни поднесоци до ОЈО Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK