–>

Почина велосипедист по удар од автобус на автопатот Кумановo-Скопје

Почина-велосипедист-по-удар-од-автобус-на-автопатот-Кумановo-Скопје.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK67-годишен велосипедист почина откако вчера бил удрен од автобус во скопско.

Имено вчера во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Кумановo-Скопје, под клучка „Илинден“, автобус „неоплан“ со скопски регистарски ознаки, управуван од В.Д.(63) од Скопје, удрил во велосипед управуван од Т.Н.(67) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, кој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош, каде што денеска починал.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK