Ограбена скопјанка во центарот на градот

Напаѓале-и-краделе-чанти-Малолетници-од-Прилеп-осомничени-за-неколку.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 21.30 часот во СВР Скопје, 67-годишната С.Ф. од Скопје пријавила дека на подрачјето на Центар во Скопје едно лице со употреба на физичка сила ѝ одзело личен накит, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK