Насилство во Желино: таксист нападнат од патници кои одбиле да платат

Насилство-во-Желино-таксист-нападнат-од-патници-кои-одбиле-да.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТаксист бил нападнат од патници кои одбиле да платат.

„Дваесет и осумгодишниот тетовец Т.Д., вчеравечер (4 јануари) во 23 часот и 55 минути во СВР Тетово пријавил дека половина час пред тоа во тетовско Желино бил физички нападнат од две лица, кои со такси возило ги превезол од Тетово до Желино, а кои подоцна одбиле да платат за извршената услуга“, велат од СВР Тетово.

Се расчистува и документира случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK