Најдена е исчезнатата 17-годишна девојка по која се трагаше

devojka-nasilstvo-siluvanje-hronika.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 11.30 часот во СВР Скопје, од Јавната установа за згрижување деца било пријавено дека била пронајдена нивната штитеничка Б.Ј.(17) која беше пријавена за исчезната.

Таа на 10 јуни 2024 беше пријавено дека се оддалечила од установата и по неа се трагаше.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK