–>

На магистралниот пат Македонска Каменица – Делчево се судрија „мерцедес“ и „поло“, двајца повредени

soobrakajka.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 06.00 часот во СВР Штип било пријавено дека на магистралниот пат Македонска Каменица – Делчево, кај место викано Баткова чешма, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „мерцедес“ со регистрација на Македонска Каменица, управувано од 55-годишниот Љ.В. од село Габрово и патничко моторно возило „фолксваген поло“ со делчевски регистарски ознаки, управувано од 57-годишниот Р.А. од Делчево, извести МВР.

– Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Д.Ѓ.(42) од Делчево, сопатник во возилото „мерцедес“, додека со телесни повреди се здобил уште еден сопатник во истото возило и возачот на возилото „поло“, констатирани во Медицинскиот центар Штип, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK