Мопед излетал од патот, возачот тешко повреден

moped.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 13.00 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Стамен Манов “ во Кочани, В.Џ.(51) од Кочани, управувајќи мопед со кочански регистарски ознаки, излетал од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Општа болница Кочани.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кочани.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK